Profesor filozofskog fakulteta Jovo Bakić je do sada generalno pretio smrću predstavnicima vlasti, kao privatno lice, u nasumičnim izjavama medijima. Filozofski fakultet to nije osudio, a ni jedna instucija nije reagovala. Jovo Bakić je do sada govorio „jurićemo ih po ulicama i bacati u Savu“.

Sada su te pretnje smrću, konkretizovane i podignute na zvaničan, viši nivo, na Šolakovoj bezumnoj TVN1, koja je Jovi Bakiću podarila emisiju „Radar forum“ koja traje 50 minuta, da bi sada još bolje mogao da preti smrću. Jovo Bakić je to oberučke prihvatio i u emisiji je sa pretnji smrću svim predstavnicima vlasti, prešao na konkretne pretnje smrću predsedniku Vučiću, kome je zapretio da će biti juren po ulicama. U emisiji se dvojica hejtera „voditelja“, Jovo Bakić i Dragomir Anđelković 50 minuta bave dehumanizacijom predsednika Vučića.

Ova pretnja jurenjem po ulicama, i pretnja bacanjem u reku Savu sasvim podseća na zločine nacista koji su Jevreje jurili po ulicama, i još više podseća na zločine ustaških fašista koji su Srbe jurili po ulicama, klali ih i bacali u Savu. Rezultat jurenja po ulicama i bacanja u reke, su bili genocidni holokaust u Nemačkoj i genocid nad Srbima u NDH.

Najoštrije osuđujem ove nove pretnje smrću predsedniku Vučiću i nadam se da će reagovati nadležne institucije, ali i novinarska udruženja, jer sada Jovo Bakić ima svoju emisiju, na mediju koji pripada Šolakovoj Junajted mediji, na TVN1. Da li ćemo ćutati na ove bestijalnosti koje je TVN1 uzdigla na nivo emisije od 50 minuta, koja služi isključivo dehumanizaciji predsednika Vučića i eventualno ostalih pripadnika SNS?

Predlog saopštenja

Nebojša Bakarec, član predsedništva SNS

Постави коментар