Unazad mesecima, povodom novog plana EU za KiM, deo opozicije (DSS-Miloš Jovanović, NS-Vuk Jeremić, Dveri-Boško Obradović, Zavetnici-Milica Đurđević, POKS-Vojislav Mihailović i Srbija Centar- Zdravko Ponoš) bez razloga optužuje predsednika Vučića da je izdajnik. SNS i predsednik Vučić, sa druge strane, sa razlogom prebacuju tim strankama da su, kada su bile na vlasti, nizom poteza narušile…
Kada DSS i Miloš Jovanović na slobodu puste Kurtija i 1800 terorista, to je rodoljublje? Kada se Vučić bori za mir na KiM, to je izdaja?